Късният хеттрик на Коул Палмър за Челси подпечатва победата над Ман Юнайтед в добавеното време - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-04-04 | 23:57:34

Коул Палмър продължава да бъде играчът на Челси, тъй като вкара два пъти в добавеното време, за да подпечата победата с 4-3 над Манчестър Юнайтед с последния победен гол в историята на Висшата лига.

Челси изглеждаше пропилян преднината си от 2-0, когато Алехандро Гарначо отбеляза в 65-та минута, за да изведе Червените дяволи с 3-2. Палмър обаче направи първия си хеттрик в кариерата, отбелязвайки отклонен уинър, след като часовникът тиктакаше до 100 минути. Секунди по-рано той вкара изравнителен гол от точката.

Гарначо смяташе, че е създал още един голям момент, тъй като неговият удар с глава през второто полувреме подпечата сензационно завръщане на Юнайтед - само за Палмър да заеме централно място. Конър Галахър започна неистово първо полувреме, когато вкара вкъщи рано. След това Антони препъна Марк Кукурела, за да даде на Палмър шанса да удвои преднината на домакините. Плеймейкърът беше плодовит от мястото и беше на крачка, за да направи 2-0.

Два гола в рамките на пет минути обаче обърнаха състезанието - и запалиха огъня на Юнайтед. Вяло подаване на Мойзес Кайседо предостави на Гарначо шанса да приземи спасителен пояс и той завърши умно. След това добре премереното бягане на Бруно Фернандеш му позволи да стигне до края на центриране и да премине с глава покрай Дорде Петрович, за да изравни играта.

Липсата на равенства на Юнайтед през този сезон - най-малкото от всички отбори в лигата - означаваше, че има пети гол във всички случаи. Това дойде с любезното съдействие на младия аржентинец, който продължава да расте, след като превърна в зашеметяващо центриране на Антони, за да постави Юнайтед пред пътуващите фенове.

Изглеждаше победител, докато в седмата минута на добавеното време Челси не получи втора дузпа за вечерта. Палмър се заби късно, за да осуети Манчестър Сити в западен Лондон - и го направи срещу Юнайтед, за да спаси точка. Той обаче не свърши там, тъй като ударът му се отклони от Скот Мактоминей, за да изпрати Стамфорд Бридж във възторг.

Ето ниска гледка от западен Лондон.

1 История за добавеното време

Настроението в западен Лондон в началото на добавеното време - и в края - не можеше да има по-голям контраст. Лошият сезон на Челси изглеждаше спаднал до ново дъно, тъй като те допуснаха удобна преднина, докато Юнайтед се приближаваше към още едно запомнящо се завръщане.

Натискът щеше да нарасне още повече върху Маурисио Почетино и изравнителната дузпа на Палмър изглеждаше така, че да накара съмняващите се да мълчат поне за няколко дни. Неговият гол с хеттрик обаче завърши няколко невероятни момента с характера на отбора, който спечели някои редки аплодисменти.

2 Знак на времето

Имало едно време щяхме да говорим за разклоненията на това състезание, оказващи влияние върху надпреварата за титлата. Вместо това Челси знаеше, че трите точки ще ги издигнат в горната половина, докато Юнайтед се нуждаеше от победата, за да запази живи надеждите си за пето място и класиране в Шампионската лига.

Това е доказателство за това как и двете страни са паднали - Челси повече, отколкото техните противници. Отборът на Почетино продължава да показва обещаващи издънки, само за да им се правят редовни проверки на реалността. Междувременно Юнайтед духа на топло и студено – както доказа само през първото полувреме.

3 Палмър отвръща на удара на феновете на Юнайтед

Той е продукт на Манчестър Сити и тези в гостуващия край на Стамфорд Бридж искаха да напомнят на плеймейкъра, че трябва да напусне Етихад, за да подобри своята кариера. Той беше наречен "отхвърлен от града", докато се скиташе да избие корнер - но успокои феновете по най-добрия възможен начин.

Палмър, който беше най-забележителният индивид по време на надпреварата, хладнокръвно изпълни дузпа за първото полувреме, за да направи 2-0 и направи жест към феновете на Юнайтед с техните скандирания, които не повлияха много на звездата на Челси. Той се засмя последен, когато часовникът изтече в 99-ата минута, когато вкара втора дузпа за вечерта, за да изравни късно.

4 Галахър продължава своя случай

Той е завършил академия, редовно играе в полузащитата и е капитан на клуба. И все пак бъдещето на Галахър в западен Лондон далеч не е сигурно с клубовете, които се въртят, докато договорът му изтича. Изглежда не е имало продуктивни разговори между играча и йерархията.

Някои може да спекулират, че Галахър, заедно с двама полузащитници за £100 милиона, не е модерно име. Собствениците на Челси показаха, че вземат правилни някои от футболните си решения и малцина биха се изненадали да видят Галахър да продължи напред. И все пак, въпреки външния шум, мъжът, носещ лентата на ръката, продължава да се бори, отбелязвайки откриващия гол в началото, за да изкара вечерта по най-добрия възможен начин.

5 Рашфорд отпадна

Беше една година за забравяне и след още едно невпечатляващо представяне в Брентфорд, Рашфорд беше оставен на място на пейката на Стамфорд Бридж. Антони беше купен, за да го замени с Ten Hag, цитирайки ротацията като причина да пропусне нападателя.

Ротация... това е всичко, като си припомним, че Бруно Фернандеш започна 29 мача в лигата този сезон. Промяната на състава му беше може би удобна причина да напусна Рашфорд, тъй като той продължава да се бори за голове и цялостно въздействие. Той беше представен като втори полувреме.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия